Kurs wykonywania cięć weteranizujących
Kurs wykonywania cięć weteranizujących jest dedykowany osobom pragnącym pogłębić swoje umiejętności i wiedzę. Jest przeznaczony dla osób z doświadczeniem w pracy przy pielęgnacji drzew.
Cięcia weteranizujące wykonujemy z kilku powodów, a najważniejszym z nich jest zwiększenie wartości biocenotycznej drzew przy jednoczesnym zachowaniu wrażenia "naturalności cięć".
Drzewa młode "okaleczone" w specjalny sposób stają się siedliskiem dla całej grupy organizmów. Specjalnie wykonane dziuple zasiedlają owady, ptaki, nietoperze itp.
Takie cięcia mogą być także alternatywą do całkowitego usunięcia drzew. Ważne jest, aby cięcia weteranizujące były wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych specjalistów, którzy posiadają wiedzę na temat prawidłowych technik i dbają o dobro środowiska w którym żyjemy.
Nieprawidłowo wykonane cięcia mogą spowodować zwiększenie zagrożenia w otoczeniu drzewa. Poprzez niewłaściwe wykonanie cięcia możemy również nie otrzymać pożądanego efektu naturalnego odłamywania się konarów.
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs wykonywania cięć weteranizujących jest kursem rozszerzającym kompetencje i jest skierowany do arborystów, którzy aktywnie działają w zawodzie oraz ukończyli kursy: arborystyczny poziom A, pilarza - drwala i arborystyczny poziom B.
Zakres szkolenia:
- Rodzaje cięć weteranizujących.
- Dlaczego wykonujemy takie cięcia.
- Redukcja drzewa alternatywą do wycinki.
- Tworzenie mikrosiedlisk.
- Sposób wykonywania cięć weteranizujących.
Czas trwania szkolenia:
Łączny czas szkolenia wynosi 24 godziny (3 dni)
Teoria: 8 godzin
Praktyka: 16 godzin
Koszt szkolenia:
2000zł brutto.